Zůstaň s dítětem. Na svatbu svého bratra půjdu sama. Můj manžel včera přišel z práce nějaký divný. Zeptala jsem se ho na svatbu a hned sklopil oči. Řekl, že na svatbu půjde sám… – A co já? Byla jsem překvapená. A manžel mi řekl: Miláčku, v lednu jsem dostal mizernou výplatu. Takže nejspíš půjdu na svatbu sám. Ty se postarej o dítě. Nic se nestane. Půjdu jen na tři dny, musím spát v hotelu a taky se najíst. A samozřejmě koupit dárek pro ženicha a nevěstu. Byli jsme mladá rodina. Bydleli jsme v garsonce. Byt nám dala tchyně. Já byla na rodičovské. Dcera měla skoro dva roky. Do práce jsem nespěchala, neměla jsem ji komu svěřit. Tchánovci nám dali byt, jak se říká – díky za to. Rodinné starosti. Moje máma se starala hlavně o sebe, pracovala navíc. Hned mi řekla, že když budu nutně potřebovat hlídání kvůli práci, přijede. Ale abych si koupila nové šaty a šla si obarvit vlasy, kvůli tomu hlídat nebude. Znám povahu své mámy. Mimochodem, každý rok létá do zahraničí. Navíc všechny víkendy tráví v salonech krásy a na masážích. V naší rodině nenastaly žádné krizové situace. Když byl manžel doma, mohla jsem si zařídit své věci. Pravda, nebyl z toho zvlášť nadšený a do města mě pouštěl jen zřídka a na krátko. A pak přišla pozvánka na svatbu. Mladší bratr mého manžela se rozhodl oženit. Museli jsme jet do jiného města na tři dny. Šla jsem za mámou a prosila ji, aby hlídala vnučku. Svatba je přece důležitá událost. Jen tři dny. Navíc moje dcera je klidná, neřve a nevzteká se. Máma dlouho odmítala, nakonec si povzdechla a vzala si v práci tři dny volna. Byla jsem šťastná. Dva roky doma s dítětem mě unavily. Aspoň na svatbě si odpočinu… Moje sny se ale rozpadly po manželově oznámení. Pro mě by to byla významná událost. Rok jsem kojila a neopustila dům. Pak se ukázalo, že ji nikdo nechce hlídat. Manžel často chodil na firemní akce a jezdil pracovně pryč. Samozřejmě bratra svého muže moc neznám. Jeho snoubenku jsem viděla jen na fotce. Byla jsem velmi zklamaná. Manžel mě ale nechtěl pochopit. Myslel si, že je vše v pořádku. – No podívej, tvoje máma není moc ráda, když má naši dceru doma. Nech ji teď taky odpočinout a zůstaň doma. Nemá cenu někoho nutit. Jestli nechce hlídat, tak ať nehlídá. A moji rodinu vlastně vůbec neznáš. Proč tam jet? Tvůj úkol je být doma a starat se o dítě. Já tam pojedu a vrátím se. Tak jsem rozhodla, že nepojede nikdo. Proč by měl manžel rozhodovat za mě, co mám dělat? A kdo myslíte, že má v této situaci pravdu? Osobně si myslím, že tchyně a manžel jsou trochu drzí. Jistě, babička není povinná hlídat vnučku. Ale mohla by myslet i na svou dceru. A manžel nerozumí své ženě. Věnovala tolik času dceři. Potřebuje si taky odpočinout. Měl by to pochopit, pokud ji opravdu miluje… Dívka v této situaci je smutná. Je úplně závislá na svém muži. Nemá nikoho, kdo by jí pomohl. Bylo by zajímavé slyšet i váš názor. Doufám, že se dívce podaří vyřešit situaci a že svému manželovi řekne, co si o tom myslí. Milé ženy, nezapomínejte, že žijeme ve svobodné zemi! Klidně řekněte svůj názor, nic se nestane. Manžel se určitě hned nerozvede, když dáte podmínku. A i kdyby přece, znamená to, že jeho city nebyly upřímné. Měli bychom se vzájemně respektovat a dělat si radost.

Zůstala jsem s dítětem. Na svatbu bratra svého muže jsem šla sama.

Vzpomínám si, jak ten den přišel manžel z práce a byl nějaký zvláštní. Zeptala jsem se ho na svatbu a pohled mu hned sklouzl k zemi. Řekl, že na svatbu pojede sám.

A co já? podivila jsem se.

Manžel mi řekl: Zlato, v lednu jsem dostal holý plat. Asi pojedu na svatbu sám. Ty se postarej o dceru. Nic se nestane, pojedu jen na tři dny. Musím v jiném městě přespat v hotelu, něco sníst a samozřejmě koupit nějaký dar pro novomanžele.

Byli jsme mladá rodina a žili jsme v jednopokojovém bytě, který nám dala tchyně. Byla jsem na rodičovské dovolené, naše dcera Adélka byla skoro dvouletá. Práci jsem nehledala hlavně proto, že jsem neměla, komu ji svěřit na hlídání. Tchán s tchyní nám sice pomohli bytem, za což jsem byla opravdu vděčná.

Moje maminka si žila po svém a stále si něco přivydělávala. Říkala mi, že pokud to bude opravdu nutné a já budu muset zpátky do práce, přijede mi pohlídat, ale jen v nejnutnějších případech. O tom, že bychom mluvily o nové šatech nebo barvení vlasů to nepadalo v úvahu. Taková pomoc ode mě nečekej.

Znám povahu své maminky. Ostatně, každý rok létá na poznávací zájezdy do zahraničí, a všechny víkendy tráví v kosmetických salonech a na masážích.

U nás nikdy do žádné krize nedošlo když byl manžel doma, mohla jsem si zařídit něco svého. Opravdu mi ale nevyhovovalo, že mě pouštěl ven málokdy a vždy na krátko.

Pak přišlo oznámení o svatbě.

Mladší bratr mého muže, Lukáš, se chtěl ženit. Museli jsme jet do Brna tři dny. Tak jsem šla prosit maminku, jestli by mohla Adélku pohlídat. Svatba je přece velká věc, tři dny nejsou tak moc. Dcera byla klidná, nebrečela, hrála si tiše.

Maminka nejprve dlouho odmítala, ale nakonec si s povzdechnutím vzala tři dny dovolené. Byla jsem tolik ráda! Po dvou letech jsem si konečně chtěla trochu odpočinout, alespoň na svatbě.

Bohužel, všechny moje naděje pohřbila slova mého manžela.

Pro mě by to byla událost, na kterou se nezapomíná. Rok jsem kojila dceru, téměř jsem nevycházela z domu. Nikdo ji nechtěl hlídat a muž míval pořád nějaké firemní akce, služební cesty.

Bratra svého muže jsem vlastně pořádně ani neznala, jeho snoubenku Elišku jsem viděla jen na fotce.

Bylo mi to opravdu líto. Manžel však neměl pochopení. Myslel si, že je vše v naprostém pořádku.

Podívej, maminka z toho není nijak nadšená, že by měla mít Adélku u sebe doma. Ať si ty tři dny odpočine a ty zůstaneš s dcerou. Nemá cenu někoho nutit, aby byl doma s dítětem proti své vůli. Navíc, moji rodinu vlastně vůbec neznáš. Co bys z toho měla? Zůstaň doma a starej se o Adélku. Já pojedu a zase se vrátím.

V tu chvíli jsem se rozhodla: nikdo nikam nepojede. Proč by měl manžel rozhodovat o mém životě?

Jak byste to řešili vy?

Myslím, že jak matka, tak můj muž byli trochu sobečtí. Samozřejmě, babička není povinna hlídat vnučku, mohla by ale aspoň jednou myslet taky na mou situaci, nejen na sebe.

A manžel mě vůbec nechápal. Věnovala jsem dceři celé dva roky, a i já mám právo si odpočinout.

Měla jsem pocit, že mi opravdu nerozumí ani o trochu.

Cítím velký smutek nad celou tou situací. Byla jsem naprosto závislá na svém muži, nikdo mi nebyl ochotný pomoci. Bylo by zajímavé slyšet, co si o tom myslí ostatní.

Přeji všem ženám, aby se v takových situacích dokázaly ozvat a říct svůj názor, protože jsme svobodná země, kde se nikomu nic nestane, když řekne, co si myslí! A i kdyby měl kvůli tomu manžel pohrozit rozvodem pak jeho city nestály za nic. Je důležité mít pro druhého pochopení a přinášet mu radost.

Rate article
DoN
Zůstaň s dítětem. Na svatbu svého bratra půjdu sama. Můj manžel včera přišel z práce nějaký divný. Zeptala jsem se ho na svatbu a hned sklopil oči. Řekl, že na svatbu půjde sám… – A co já? Byla jsem překvapená. A manžel mi řekl: Miláčku, v lednu jsem dostal mizernou výplatu. Takže nejspíš půjdu na svatbu sám. Ty se postarej o dítě. Nic se nestane. Půjdu jen na tři dny, musím spát v hotelu a taky se najíst. A samozřejmě koupit dárek pro ženicha a nevěstu. Byli jsme mladá rodina. Bydleli jsme v garsonce. Byt nám dala tchyně. Já byla na rodičovské. Dcera měla skoro dva roky. Do práce jsem nespěchala, neměla jsem ji komu svěřit. Tchánovci nám dali byt, jak se říká – díky za to. Rodinné starosti. Moje máma se starala hlavně o sebe, pracovala navíc. Hned mi řekla, že když budu nutně potřebovat hlídání kvůli práci, přijede. Ale abych si koupila nové šaty a šla si obarvit vlasy, kvůli tomu hlídat nebude. Znám povahu své mámy. Mimochodem, každý rok létá do zahraničí. Navíc všechny víkendy tráví v salonech krásy a na masážích. V naší rodině nenastaly žádné krizové situace. Když byl manžel doma, mohla jsem si zařídit své věci. Pravda, nebyl z toho zvlášť nadšený a do města mě pouštěl jen zřídka a na krátko. A pak přišla pozvánka na svatbu. Mladší bratr mého manžela se rozhodl oženit. Museli jsme jet do jiného města na tři dny. Šla jsem za mámou a prosila ji, aby hlídala vnučku. Svatba je přece důležitá událost. Jen tři dny. Navíc moje dcera je klidná, neřve a nevzteká se. Máma dlouho odmítala, nakonec si povzdechla a vzala si v práci tři dny volna. Byla jsem šťastná. Dva roky doma s dítětem mě unavily. Aspoň na svatbě si odpočinu… Moje sny se ale rozpadly po manželově oznámení. Pro mě by to byla významná událost. Rok jsem kojila a neopustila dům. Pak se ukázalo, že ji nikdo nechce hlídat. Manžel často chodil na firemní akce a jezdil pracovně pryč. Samozřejmě bratra svého muže moc neznám. Jeho snoubenku jsem viděla jen na fotce. Byla jsem velmi zklamaná. Manžel mě ale nechtěl pochopit. Myslel si, že je vše v pořádku. – No podívej, tvoje máma není moc ráda, když má naši dceru doma. Nech ji teď taky odpočinout a zůstaň doma. Nemá cenu někoho nutit. Jestli nechce hlídat, tak ať nehlídá. A moji rodinu vlastně vůbec neznáš. Proč tam jet? Tvůj úkol je být doma a starat se o dítě. Já tam pojedu a vrátím se. Tak jsem rozhodla, že nepojede nikdo. Proč by měl manžel rozhodovat za mě, co mám dělat? A kdo myslíte, že má v této situaci pravdu? Osobně si myslím, že tchyně a manžel jsou trochu drzí. Jistě, babička není povinná hlídat vnučku. Ale mohla by myslet i na svou dceru. A manžel nerozumí své ženě. Věnovala tolik času dceři. Potřebuje si taky odpočinout. Měl by to pochopit, pokud ji opravdu miluje… Dívka v této situaci je smutná. Je úplně závislá na svém muži. Nemá nikoho, kdo by jí pomohl. Bylo by zajímavé slyšet i váš názor. Doufám, že se dívce podaří vyřešit situaci a že svému manželovi řekne, co si o tom myslí. Milé ženy, nezapomínejte, že žijeme ve svobodné zemi! Klidně řekněte svůj názor, nic se nestane. Manžel se určitě hned nerozvede, když dáte podmínku. A i kdyby přece, znamená to, že jeho city nebyly upřímné. Měli bychom se vzájemně respektovat a dělat si radost.