Rodiče mého kamaráda vždy pracovali tvrdě, aby mu zajistili kvalitní život. Dali mu vše, co potřeboval, a podporovali ho v každém důležitém momentu jeho života. Jeho maminka byla přesvědčená, že syn potřebuje správný začátek do dospělosti, a tak mu po maturitě věnovali auto, a když nastoupil na univerzitu, dostal od nich pěkně upravený byt v Praze. Můj kamarád byl zodpovědný mladý muž, velmi si vážil rad svých rodičů a pravidelně je informoval o všech novinkách ve svém životě. Přesto se jeho maminka začala obávat, když mu bylo už dvacet sedm a pořád neprojevoval žádný zájem o svatbu.
Ačkoli měl dříve pár přítelkyň, pro jeho mámu to nebylo to pravé. Představovala si, že by měl stálou partnerku, snila o tom, jak ho uvidí jako ženicha, dokonce přemýšlela, že by mladým darovala pobyt v Karlových Varech. Netušila však, že setkání se snachou rozbije jejich pohled na rodinu. Maminka si začala všímat, že syn hodně telefonuje, obléká se elegantně a chodí na schůzky. Byla nadšená a myslela si, že konečně plánuje založit rodinu.
Jednoho dne jí syn oznámil, že ji brzy seznámí se svou snoubenkou, se kterou se chystá oženit. Máma, Ivana, byla nadšená a předpokládala, že si budou rozumět. Ale překvapení bylo ohromné, když místo mladé dívky přišla do jejich bytu žena ve věku třiceti osmi let a v náručí držela dvě děti. Synovi bylo teprve dvacet sedm.
Rodiče byli rozčilení a svůj nesouhlas dali jasně najevo. Sdělili mu, že pokud se opravdu hodlá oženit s touto ženou, musí jim vrátit klíče od bytu i od auta. Syn se bez váhání podrobil a řekl, že v nové situaci se o sebe postará sám. Od té doby přerušil veškerý kontakt s rodiči, zablokoval je na sociálních sítích i v telefonu, přestal psát a volat. Od ostatních příbuzných se Ivana dozvěděla, že její syn se ocitl v obtížných životních podmínkách. Máma věřila, že si syn časem uvědomí náročnost situace a rozhodne se vztah s tou ženou ukončit.




