Hele, víš co, to je fakt dlouhej příběh. Hned ti to vyklopím, protože mi to pořád leží v hlavě. Prý jsem hrozně namyšlená, že mě peníze zkazily aspoň to tvrdí moje tchyně! A já upřímně vůbec nevím, čím jsem je tak urazila
Kdysi jsem měla úplně skvělý manželství, manžela a dvě děti. Jenže jednoho dne se všechno rozpadlo. Můj muž, Marek, se vracel z práce a stalo se neštěstí, prostě bouračka. Myslela jsem, že to nepřežiju, ale mamka mě přesvědčila, že musím držet kvůli dětem. Tak jsem se sebrala.
Začala jsem makat jako blázen. Děti rostly, a když už byly skoro dospělý, vydala jsem se na zkušenou do světa, abych měla na jejich budoucnost. Po podpory z rodiny ani památky. Nejdřív jsem byla v Německu a pak v Anglii. Vystřídala jsem hromadu brigád, než se mi začalo dařit. Posílala jsem dětem peníze domů každý měsíc, co to šlo. Pak jsem jim oběma pořídila vlastní byt v Praze, doma udělala krásnou rekonstrukci. Byla jsem na sebe fakt pyšná.
Chystala jsem se definitivně vrátit do Česka, jenže loni se to zase celý změnilo. Seznámila jsem se tam v Anglii s jedním chlapem Tomášem. Je taky Čech, jen zůstal už dvacet let v cizině. Nějak jsme si začali psát, zašli na večeři prostě cítila jsem, že by z toho mohlo něco být.
Ale pořád jsem váhala. Tomáš se nechce vracet do Česka, já jsem to tu chtěla vše rozjet od znova. No a teď pár dní zpátky jsem přijela domů. Nejdřív jsem se viděla s dětmi, pak zašla za našima. Jediní, kým jsem se ještě nestihla stavit, byli moji tchánovi. Prostě jsem na to pořád neměla čas člověk se vrátí a má milion povinností.
Jednou večer za mnou přišla moje kamarádka, Lenka, co maká v místním obchůdku, a povídá mi: Víš, že se na tebe tvoje tchyně hrozně zlobí?
Já: Od čeho to máš?
Slyšela jsem ji, jak někde drbala s Maruškou! Prý jsi hrozně namyšlená a peníze tě zkazily! A navíc jim vůbec finančně nepomáháš
To mě dost zabolelo, upřímně. Já sama jsem děti vychovávala a makala od rána do večera jen proto, abych jim něco dala. Nemohla jsem ještě stíhat pomáhat tchánům Člověk taky musí myslet trochu i na sebe, víš jak.
Po takový zprávě jsem k nim chodit fakt nechtěla. Nakonec jsem se přemohla, koupila tašku jídla za pár stovek a zašla za nima. Ze začátku to šlo jenže ta jejich slova mi pořád strašila v hlavě. Tak jsem najednou vyklopila:
Víte, že mi těch minulých pár let nebylo vůbec lehce? Dělala jsem všechno jen pro děti, od nikoho pomoc.
Tchán povídá: My jsme na tom taky sami. Všichni mají děti, co se o ně postarájí, ale my jsme skoro jak sirotci! Měla bys tu zůstat a taky nám trochu pomoct.
Tchyně mě tím vážně dorazila. Ani jsem neměla odvahu vyklopit, že už mám chlapa v Anglii. Odtamtud jsem odešla úplně rozhozená. V hlavě mi teď chvíli vrtá, jestli mám fakt povinnost pomáhat rodičům Marka, když mám vlastní děti a svůj život. Fakt už nevím, jak z toho ven, hele!




