Setkala jsem se s ním na gymnáziu, bylo nám oběma patnáct a po pár měsících jsme spolu začali chodit…

Poznal jsem ho na gymnáziu v Brně. Oběma nám bylo patnáct let a po pár měsících jsme spolu začali chodit. V předposledním ročníku k nám přišla nová spolužačka. Na konci školního roku si kvůli své nepozornosti zapomněl mobil a já si přečetl, jak si s ní píše. V tu chvíli mi došlo spoustu věcí: když se jí něco stalo, běžela brečet do jeho náruče a já si myslel, že je mezi nimi jen kamarádství.

Byl jsem mlád a ze strachu, že ztratím jedinou osobu, o které jsem věřil, že mě opravdu miluje, jsem mlčel o mnoha věcech. Tak jsme se dostali do poloviny posledního ročníku a právě když jsem se rozhodl, že ho opustím, zjistil jsem, že čekám dítě. Brečel jsem strašně moc. Věděl jsem, že mě čekají těžké časy že studium budu muset přerušit, že rodiče budou přísní a přesně to se i stalo.

Dokončili jsme školu a narodila se nám dcera, kterou jsme pojmenovali Tereza. On začal ihned studovat vysokou školu, a proto mě navštěvoval jen každých čtrnáct dní, zatímco já se cítil osamělý a bez života mimo roli rodiče.

Myslel jsem si, že když odmatrujeme, ta dívka konečně zmizí z našich životů, ale i po deseti letech byla stále příčinou problémů. Neustále ho vyhledávala a co bylo horší on jí pokaždé odpovídal ochotně. Když měl nějakou událost, promoce nebo oslavu, nebral mě s sebou údajně proto, že nemáme, kdo by pohlídal malou, ale věděl jsem, že je to jen výmluva, aby se mohl cítit svobodný a vidět se s ní. Vím, že mezi nimi nikdy k fyzické nevěře nedošlo ne proto, že by po tom netoužil, ale protože ona ráda vyhledávala jeho pozornost a když už byl blízko, ignorovala ho.

Unaven tím vším hádkami, prosbami a sliby o změně, jsem se v roce 2021 rozhodl vztah ukončit. Začal jsem chodit na terapii, pracoval z domu a mohl trávit více času s dcerou něco, co jsem dřív neměl. Myslel jsem si, že je konec. Řekl jsem mu, že pro mě je to uzavřená kapitola. Jenže on byl vytrvalý a začal se o mě znovu snažit. Po šesti měsících, kdy si prošel těžkým obdobím, jsem mu dal ještě jednu šanci a jako zkoušku závazku jsem navrhl, abychom spolu začali žít. Souhlasil. Naspořili jsme peníze, koupili si vše potřebné a začali budovat společný domov.

Začátek byl krásný. Konečně jsme byli všichni tři pospolu, vážněji než kdy dřív. Ale v únoru 2025 jsem jednou večer šel spát s divným pocitem. Všechno vypadalo v pořádku, přesto jsem nemohl usnout. Dostal jsem nutkání vzít si jeho telefon a podívat se.

Doteď nevím, jestli mě někdy něco bolelo víc. Náhodou jsem narazil na uzamčený chat. Vůbec jsem nehledal konkrétně ji, ale když jsem klikl na jedno tlačítko, objevil se jejich rozhovor a cítil jsem prázdno v žaludku. Uviděl jsem, že si píší už měsíce a především, že jí opakovaně žádal o schůzku.

Postupně jsem zjišťoval další věci. Asi dva měsíce předtím, než jsme spolu začali bydlet, na srazu spolužáků s ní protančil celou noc, doprovodil ji domů a tam ji žádal o polibek, který ale odmítla. Své nejlepší kamarádce psal, že ona je jeho touha a nemožné, kdežto já jsem jeho láska a rodina. Nejhůř mě zasáhl dopis, který jí napsal v prosinci 2024 takový, jaký by nenapsal ani mně.

Psalo se v něm, že jeho školní roky byly krásné díky ní, že z tří tisíc nocí na ni myslel během více než dvou tisíc, že by si přál být s ní jako opravdový pár cítit její krk, vidět její šaty na podlaze, milovat se s ní. Že nic z toho se nestalo jen proto, že se snažil být otcem a být poprvé u své dcery.

Po přečtení jsem byl úplně v šoku. Nemohl jsem se přestat třást, byla mi zima a cítil jsem se jen jako náhrada člověk, u kterého měl zůstat, ale kterého si nevybral. Vedle toho dopisu bylo skoro patnáct minut hlasových zpráv, na které jsem už neměl sílu. Z třasu jsem se v noci probudil, vzbudil jsem jeho a řekl mu, ať odejde. Byla půlnoc.

Další dny jsem chodil do práce, plnil povinnosti, staral se o naši devítiletou Terezku zatímco on byl jako robot.

Mnohokrát se omlouval, začal chodit na terapii, odpustil jsem mu a rozhodli jsme se to zkusit spolu. Hodně jsme si toho vyjasnili, a i přes bolest se některé věci zlepšily. Ale tahle událost ve mně nechala jizvy, které dodnes bolí. Sebevědomí se mi zhroutilo. Je pro mě těžké se na sebe podívat do zrcadla, protože už nevidím tu samou ženu.

Teď spolu chodíme na rande víc než dřív a je to příjemné, ale něco ve mně zůstává prázdné. Nevím, jestli je to opatrnost, nebo strach nechci doufat. Nemůžu v sobě najít ten vnitřní plamen, který jsem měl a myslím, že on to ani nepovažuje za problém. Ačkoli spolu bydlíme, skoro se nehádáme, a když už ano, okamžitě si to vyříkáme oba do toho aktivně jdeme. Ale pocit znovuzrození se nevrátil.

Dnes jsme stabilní, milující a ohleduplný pár, ale i tak cítím uvnitř prázdno. Jedenáct let jsem cítil ten plamen, teď už rok ne. Připadám si ztracený.

On teď hodně pracuje. Má ambice i cíle. Je opravdu pozorný k naší dceři, stará se o její emoce, naslouchá jí, hraje si s ní, zve nás ven, rozesmívá nás a sdílíme spolu kvalitní čas. Dělíme se o finance a občas si dopřejeme i něco navíc z našich úspor v českých korunách.

Rate article
DoN
Setkala jsem se s ním na gymnáziu, bylo nám oběma patnáct a po pár měsících jsme spolu začali chodit…