Hele, povím ti něco ze svého života. Je mi sedmadvacet a celý život jsem toužila po dítěti, jenže nakonec jsem otěhotněla s mužem, do kterého jsem byla bláznivě zamilovaná, ale byl ženatý. On mě opravdu podporoval, ale rozvést se nechtěl, jeho hodnoty mu to prostě nedovolily. Tak jsem zůstala sama s těhotenstvím a z mojí rodiny při mně stál vlastně jen táta. Pro něj bylo nafacku, že čekám dítě bez manžela, a nedokázal moji dceru přijmout jako vnučku.
Bylo to strašně těžké. Srdce mě bolelo, ale věděla jsem, že ji do rodičovského domu vzít nemůžu. Máma mě pořád přemlouvala, ať přijedu, jenže bylo mi jasné, že bych byla vítaná jen z její strany. Mamka by nás nejradši viděla pořád, bráška mě měl vždycky rád a do malé se zamiloval na první pohled.
Když byly dcerce dva roky, bratr se rozhodl oženit a pozval nás na svatbu. Ze začátku jsem váhala, bála jsem se, že zkazím oslavu čekala jsem, že táta bude proti, že nás nepřijme. Ale brácha, máma i budoucí švagrová mě tolik přemlouvali, že jsem nakonec šla.
Na svatbě bylo spoustu dětí, ale moje holčička mezi nimi byla nepřehlédnutelná ne protože byla nejkrásnější, ale protože byla nejtmavší. Pozorovala jsem ji celý večer, měla jsem strach. Táta totiž vždycky miloval děti, ale nikdy bych nečekala, co se ten den stane… Jednou jsem se otočila a vidím, jak táta drží mou dcerku v náručí, objímají se a povídají si tak od srdce. Nechala jsem je být.
Celý večer měl úžasnou atmosféru a byla jsem plná emocí. A když svatba končila, přišel táta ke mně, silně mě objal, upřímně se omluvil a vyloženě mě prosil, ať se domů vrátím s vnučkou. Hosté si šeptali, protože věděli o našem sporu, ale mně to už bylo fuk. Tátu jsem mu z celého srdce odpustila a teď má moje dcerka konečně dědu. Řekni, není tohle opravdové štěstí?




