Můj bratr se rozhodl bydlet s tchyní a pořád nechápeme, proč to udělal
Můj mladší bratr se oženil opravdu brzy, bylo mu teprve osmnáct. Jako by se snažil co nejdříve dokázat svou samostatnost.
Od chvíle, kdy se narodil, jsem o něj pečovala. Moje vlastní dětství skončilo, když ho naši přivedli z porodnice. Když povyrostl, oženil se a odstěhoval se všechno se pro něj změnilo, ale bohužel ne k lepšímu.
Jeho žena, kterou si vzal v úplně stejném mladém věku, má velmi silnou a svéráznou povahu. Už při prvním setkání nám nebyla sympatická. Chyběly jí vychování i takt, a vzezřením nás také příliš neoslovila. Nedokázala jsem pochopit, co na ní bratr vidí. Nastěhovali se do bytu vedle její matky, tedy mé tchyně. Její otec byl tichý a zvláštní chlapík mluvil výjimečně a nejčastěji jen kýval hlavou. Tchyně ráda komandovala a neustále rozkazovala, co má kdo dělat. Můj bratr byl pod neustálou palbou kritiky, jeho žena byla pořád nespokojená a nikdy se mu nic nepovedlo dostatečně dobře.
To, jak s mým bratrem zacházeli, mě dokázalo rozpálit do běla. Zkoušela jsem s ním mluvit, ale on stále tvrdil, že je všechno v pořádku, že ho manželka miluje a jsou šťastní. Postupně jsem ale poznala změnu jeho chování. Začal se podobat svému tchánovi názory si nechával raději pro sebe, a místo odpovědi spíš jen neurčitě kýval. Až jednoho dne jeho trpělivost přetekla; už to dál nedokázal snášet. Sbalil si věci a odešel beze slova.
Takovou situaci jsem nikdy nezažila vidět bráchu v takovém stavu Velmi litoval, že se oženil tak brzy.
Každý člověk má svou hranici, kdy dokáže snášet tlak okolí. A když se ta hranice jednou překročí, nezbývá někdy nic jiného, než tiše odejít ze života, který už vydržet nedokážeme.




