Dal jsem svoje příjmení jejím dětem. Teď je musím živit, zatímco ona spokojeně žije s jejich biologickým tátou. Povím vám, jak jsem se z „toho vtipného frajera“ stal oficiálním bankomatem pro dvě děti, které mi píšou jen, když chtějí peníze na kino, ale o Vánocích mě ignorují. Všechno začalo před třemi lety, kdy jsem potkal Marianu – úžasnou ženu, rozvedenou, se dvěma dětmi. Zamiloval jsem se až po uši. A ona mi pořád říkala: „Děti tě mají tak rády!“ A já, úplný naiva, jí věřil. Jasně že mě měly rády – každý víkend jsem je bral do zábavních parků. Pak jednoho dne, v tom osudném rozhovoru, mi Mariana povídá: — Je mi hrozně smutno, že děti nenosí příjmení po svém tátovi. On je nikdy oficiálně neuznal. A já, v tom asi „nejlepším“ životním momentu, odpovím: — Tak já bych je mohl adoptovat. Jsou mi stejně jako vlastní. Znáte ten filmový moment, kdy všechno ztichne a hlas v pozadí říká: „Tady to skončí špatně“? Já ho neslyšel. Měl jsem. Mariana brečela štěstím. Děti mě objímaly. Cítil jsem se jako hrdina. Hloupý hrdina, ale hrdina. Pak přišli právníci, notáři, soudci. Děti se oficiálně přejmenovaly na Sebastiana a Karolínu Novákovy – S MÝM příjmením. Byl jsem šťastný. Mariana taky. Udělali jsme si i malou „rodinnou oslavu“ s dortem. Šest měsíců poté – jen ŠEST! Mariana povídá: — Musíme si promluvit… Nevim, jak ti to říct, ale… Petr se vrátil. — Jaký Petr? ptám se i když vím. — Biologický táta dětí. Změnil se. Dospěl. Chce zpátky rodinu. Oněměl jsem. Doslova. — A co uděláš? — Dám mu šanci. Kvůli dětem, chápeš? Jasně že chápu. Víc než je mi milé. — Mariano, já je ADOPTOVAL! Jsou to oficiálně moje děti! — Jojo, to nějak vyřešíme. Hlavně aby měly tátu. „To nějak vyřešíme.“ Jakoby šlo o složenku za elektřinu. Šel jsem za právníkem. Ten se málem zalkl kávou. — Ty jsi podepsal plnou adopci?! — Jo. — Tak to jsi jejich táta. S povinnostmi – alimenty, škola, zdraví. Všechno. — Ale nejsem s jejich mámou… — To je fuk. Táta jsi. Tak to v zákonech je. A tady teď jsem – platím Marianě alimenty, spokojeně bydlí s Petrem v MÉM bytě. Protože „děti potřebují stabilitu a neměly by měnit prostředí“. MŮJ byt. Placený mnou. Ale já odešel, abych je netraumatizoval. A teď to nejšílenější? Petr – táta duch, co roky nedal ani korunu – je teď hrdina, co je bere do parku, na fotbal. A mně chodí každý měsíc mail od právníka: „Zaplacené alimenty: X.000 Kč“ S nějakým smutným smajlíkem. Moc to nepomáhá. Minulý měsíc mi Sebastian napsal: — Ahoj, můžeš mi poslat něco navíc? Chci nové tenisky. — A nemůže ti je koupit Petr? — Říkal, že ty jsi oficiálně můj táta. On je jen táta na srdci. Táta na srdci. Jak výhodné. Já jsem ten přes banku. Adopci skoro nejde zrušit. Soud by mě viděl jako zloducha, co „se chce vzdát dětí“. Moji kámoši už mě nelitují. — V jakém momentu ti to přišlo jako dobrý nápad? — Byl jsem zamilovaný. — Zamilovat se neznamená vypnout mozek. Pravda. Když teď vidím chlapa s „nevlastními“ dětmi, mám chuť křičet: „NEPODEPISUJTE TO! Buďte strejda, přítel, cokoliv – ALE NEPODEPISUJTE!“ Moje máma jen: „Láska tě udělala za blbce“ a objala mě tak, až to bolelo ještě víc. Včera zase „mimořádný výdaj: školní potřeby – X.000 Kč“ Mimořádný. Škola přece začíná každý rok. A Mariana dává fotky „šťastné rodiny“ na internet. Děti – s MÝM příjmením – vedle chlapa, co je kdysi nechal. Vyvrcholení? Karolína (10, ano, má Instagram…) si do bio napsala: „Dcera Mariany a Petra ❤️“ Moje jméno? Nikde. Jsem anonymní sponzor jejich dětství. Tak tady teď jsem – sám, o 10 tisíc měně každý měsíc, se dvěma „dětmi“, co mě kontaktují jen kvůli penězům, a s jasnou jistotou, že jsem kvůli lásce udělal největší pitomost života. Jediný pozitivní je, že když se mě někdo zeptá „Máš děti?“, můžu říct ANO – a vyprávět tenhle příběh u večeře. Všichni se smějí. Já? Pláču uvnitř. A co vy? Podepsali jste někdy něco „z lásky“, co vás stálo majlant… nebo jsem jediný génius, co daroval příjmení i bankovní konto v jednom balíčku?

Hele, musím ti říct, jak jsem vlezl do průšvihu, na který by mi mamka řekla jen: No, vidíš, zase ta tvoje velká srdcařina. Dej mi pět minut, tohle je fakt storka k pivu.

Byl jsem prostě ten vtipný kamarád, pohodář a najednou ze mě byl oficiální bankomat dvou dětí, které mi pošlou zprávu jen, když chtějí stovku na kino, ale na Vánoce slyším akorát ticho.

Začalo to asi před třemi lety. Potkal jsem skvělou ženskou Lenka se jmenovala, rozvedená, měla dvě děti, Klárku a Jirku, tehdy myslím osm a deset let. Byl jsem do ní blázen, hlava v oblacích, srdce na dlani. A ona pořád: Děti tě mají úplně nejradši!
Jo jasně, že mě milovaly bral jsem je každou sobotu do zoo, neděli na boby, každý víkend program jak z reklamy na šťastnou rodinku.

A pak, jednou večer nad vínem, když lidi říkají úplný blbosti, mi Lenka povídá: Víš, je mi líto, že děti nenosí příjmení po tátovi. On je vlastně nikdy oficiálně nepřiznal.

A já tam, úplnej Einstein v nejslabší chvíli: Víš co, já si je klidně adoptuju. Už jsou mi jako vlastní.

To znáš ty filmy, kdy zazní hlas v pozadí: A tehdy jsem měl tušit, že přijde drama. No, u mě žádný hlas nebyl. Ale měl být.

Lenka dojatá jak v Ordinaci v růžové zahradě, děti mi skočily kolem krku. Připadal jsem si jak Mirek Dušín, hrdina. Samozřejmě blbej, ale hrdina.

A pak jsme jeli po úřadech: právníci, notáři, soudy Fofr. Děcka najednou Klára Novotná a Jiří Novotný po mně. Radost, slavili jsme doma, pekli dort, rodinný obřad.

O šest měsíců později. Šest!

Lenka přišla a že prý: Potřebujeme si promluvit Víš, Petr se vrátil.

Jaký Petr? ptám se, a i když to vím, stejně doufám, že je to někdo jiný.

No, biologický táta dětí. Prý se změnil, dospěl. Chce zpátky rodinu.

Ty vole, zamrazilo mě. Opravdu.

A co budeš dělat?
Musím mu dát šanci, kvůli dětem, snad to chápeš?

Jistě, že chápu. V tu chvíli bych to pochopil napsané i na zdi v metru.

Ale Lenko, já jsem je ADOPTOVAL. Jsou teď podle zákona moje.
Jo, jo, to řekneme právníkovi. Teď hlavně, ať jsou děti šťastné.

To pak vyřešíme.
Jak kdyby šlo o nezaplacenou složenku.

Valil jsem za právníkem, ten málem vyprskl kávu na stůl.
Podepsal jste úplnou adopci?
Ano.
Tak tím pádem jste otec. Všechno alimenty, škola, zdravotní pojištění jde za vámi.
Ale už s jejich mámou nežiju
Je to fuk. Jste táta. Takový zákon.

A tak platím alimenty Lence, která šťastně žije s Petrem v MÉM bytě. Protože děti potřebují stabilitu, nesmí se stěhovat.

Můj byt! Platil jsem já. Ale odešel jsem, abych je netraumatizoval.

Nejhorší je, že Petr, ten, co o děti roky nezavadil ani pohledem, je teď táta roku vodí je na fotbal, na zmrzlinu, je za borce.
A já? Každý měsíc dostanu od právníka zprávu:
Alimenty připsány. 12 000 Kč.
A vždycky tam je smutný smajlík. To fakt nepomáhá.

Minulý měsíc mi Jirka napsal:
Čau, mohl bys mi poslat něco navíc? Potřebuju nové kopačky.
A Petr ti je nekoupí?
Říkal, že ty jsi můj táta podle dokladů. On prej jen podle srdce.

Táta od srdce No jo, hlavně že já jsem táta z banky.

Adopce se už téměř nedá vzít zpátky. Soud by mě měl za hroznýho sobce, co se chce zbavit dětí.

Kámoši už mě spíš popichujou:
Člověče, v jaký chvíli ti to přišlo jako nápad století?
Byl jsem zamilovaný.
No jo, ale na to člověk nemusí vymazat mozek!

Maj pravdu.

Teď, když vidím chlapa s dětmi, které nejsou jeho, skoro mám chuť vykřiknout: NEPODEPISUJ NIC! Buď strejda, přítel, cokoliv, ale nepodepisuj!

Máma mi jen řekla: Láska tě zblbla, a objala mě tak, že mě to bodlo ještě víc.

Včera zas soudní email:
Mimořádný výdaj: školní pomůcky 3400 Kč
Mimořádný. Škola, co přece není každý rok, že.

Lenka dává na Facebook fotky šťastné rodinky. Děti s MÝM příjmením, Petr uprostřed jak hrdinný táta, co nikdy nic neprovedl.

Chceš pointu?
Klárka, které je deset jasně, že má Instagram si do biografie napsala:
Dcera Lenky a Petra

Moje jméno? Nikde.
Jsem anonymní sponzor jejich života.

Tak teď jsem tu, každý měsíc o 12 tisíc lehčí, s dvěma dětmi, které mi napíšou jen když chtějí peníze, s vědomím, že jsem z lásky provedl největší pitomost života.

Moje jediné plus je, že když se mě někdo zeptá, jestli mám děti, tak řeknu mám a vyprávím tuhle historku u piva. Všichni se smějí.
Já teda jen uvnitř brečím.

A co vy? Podepsali jste někdy něco z lásky, co vás pak stálo majlant? Nebo jsem opravdu jediný osel, co věnoval příjmení a bankovní konto v jednom?

Rate article
DoN
Dal jsem svoje příjmení jejím dětem. Teď je musím živit, zatímco ona spokojeně žije s jejich biologickým tátou. Povím vám, jak jsem se z „toho vtipného frajera“ stal oficiálním bankomatem pro dvě děti, které mi píšou jen, když chtějí peníze na kino, ale o Vánocích mě ignorují. Všechno začalo před třemi lety, kdy jsem potkal Marianu – úžasnou ženu, rozvedenou, se dvěma dětmi. Zamiloval jsem se až po uši. A ona mi pořád říkala: „Děti tě mají tak rády!“ A já, úplný naiva, jí věřil. Jasně že mě měly rády – každý víkend jsem je bral do zábavních parků. Pak jednoho dne, v tom osudném rozhovoru, mi Mariana povídá: — Je mi hrozně smutno, že děti nenosí příjmení po svém tátovi. On je nikdy oficiálně neuznal. A já, v tom asi „nejlepším“ životním momentu, odpovím: — Tak já bych je mohl adoptovat. Jsou mi stejně jako vlastní. Znáte ten filmový moment, kdy všechno ztichne a hlas v pozadí říká: „Tady to skončí špatně“? Já ho neslyšel. Měl jsem. Mariana brečela štěstím. Děti mě objímaly. Cítil jsem se jako hrdina. Hloupý hrdina, ale hrdina. Pak přišli právníci, notáři, soudci. Děti se oficiálně přejmenovaly na Sebastiana a Karolínu Novákovy – S MÝM příjmením. Byl jsem šťastný. Mariana taky. Udělali jsme si i malou „rodinnou oslavu“ s dortem. Šest měsíců poté – jen ŠEST! Mariana povídá: — Musíme si promluvit… Nevim, jak ti to říct, ale… Petr se vrátil. — Jaký Petr? ptám se i když vím. — Biologický táta dětí. Změnil se. Dospěl. Chce zpátky rodinu. Oněměl jsem. Doslova. — A co uděláš? — Dám mu šanci. Kvůli dětem, chápeš? Jasně že chápu. Víc než je mi milé. — Mariano, já je ADOPTOVAL! Jsou to oficiálně moje děti! — Jojo, to nějak vyřešíme. Hlavně aby měly tátu. „To nějak vyřešíme.“ Jakoby šlo o složenku za elektřinu. Šel jsem za právníkem. Ten se málem zalkl kávou. — Ty jsi podepsal plnou adopci?! — Jo. — Tak to jsi jejich táta. S povinnostmi – alimenty, škola, zdraví. Všechno. — Ale nejsem s jejich mámou… — To je fuk. Táta jsi. Tak to v zákonech je. A tady teď jsem – platím Marianě alimenty, spokojeně bydlí s Petrem v MÉM bytě. Protože „děti potřebují stabilitu a neměly by měnit prostředí“. MŮJ byt. Placený mnou. Ale já odešel, abych je netraumatizoval. A teď to nejšílenější? Petr – táta duch, co roky nedal ani korunu – je teď hrdina, co je bere do parku, na fotbal. A mně chodí každý měsíc mail od právníka: „Zaplacené alimenty: X.000 Kč“ S nějakým smutným smajlíkem. Moc to nepomáhá. Minulý měsíc mi Sebastian napsal: — Ahoj, můžeš mi poslat něco navíc? Chci nové tenisky. — A nemůže ti je koupit Petr? — Říkal, že ty jsi oficiálně můj táta. On je jen táta na srdci. Táta na srdci. Jak výhodné. Já jsem ten přes banku. Adopci skoro nejde zrušit. Soud by mě viděl jako zloducha, co „se chce vzdát dětí“. Moji kámoši už mě nelitují. — V jakém momentu ti to přišlo jako dobrý nápad? — Byl jsem zamilovaný. — Zamilovat se neznamená vypnout mozek. Pravda. Když teď vidím chlapa s „nevlastními“ dětmi, mám chuť křičet: „NEPODEPISUJTE TO! Buďte strejda, přítel, cokoliv – ALE NEPODEPISUJTE!“ Moje máma jen: „Láska tě udělala za blbce“ a objala mě tak, až to bolelo ještě víc. Včera zase „mimořádný výdaj: školní potřeby – X.000 Kč“ Mimořádný. Škola přece začíná každý rok. A Mariana dává fotky „šťastné rodiny“ na internet. Děti – s MÝM příjmením – vedle chlapa, co je kdysi nechal. Vyvrcholení? Karolína (10, ano, má Instagram…) si do bio napsala: „Dcera Mariany a Petra ❤️“ Moje jméno? Nikde. Jsem anonymní sponzor jejich dětství. Tak tady teď jsem – sám, o 10 tisíc měně každý měsíc, se dvěma „dětmi“, co mě kontaktují jen kvůli penězům, a s jasnou jistotou, že jsem kvůli lásce udělal největší pitomost života. Jediný pozitivní je, že když se mě někdo zeptá „Máš děti?“, můžu říct ANO – a vyprávět tenhle příběh u večeře. Všichni se smějí. Já? Pláču uvnitř. A co vy? Podepsali jste někdy něco „z lásky“, co vás stálo majlant… nebo jsem jediný génius, co daroval příjmení i bankovní konto v jednom balíčku?