Zjistila jsem, že jsem těhotná, a spěchala jsem udělat manželovi radost. Otevřela jsem dveře své kanceláře, a tam byl…

Přísný manžel drží celou svou rodinu železnou rukou. Nejvíc ale trpí jeho žena. Když člověk dlouhodobě žije pod tlakem člena rodiny, postupně začne mít pocit, že je to normální. Všechno se ale náhle změní, když si žena uvědomí, že její muž není takový, jaký by měl být.

Naše dnešní hrdinka toho ve svém složitém rodinném životě zažila opravdu hodně. Ale věřím, že nakonec bude vše v pořádku. Vaše rady a komentáře jí mohou pomoci zvládnout těžkou situaci, ve které se ocitla.

Tvrdý a požadující partner.

Můj manžel Adam Novák je velmi přísný a náročný muž. Vede naši rodinu a rozhoduje o všem důležitém. Je zvyklý být vůdcem a nikdy neustupuje. Všechno musí být podle jeho představ a rozhodnutí. O jeho charakteru jsem věděla už před svatbou, ale naše osudy rozhodli rodiče. V naší tradici to bylo běžné.

Jsem upřímná a důvěřivá, Adamovi jsem hned věřila. Jenže postupně se z něj stal spíš můj pán než manžel. Živí nás úplně sám a trvá na tom, abych zůstala doma a nikde nepracovala. Zároveň chce útulný a uklizený byt. Má rád, když je všechno čisté, chutné a podané s láskou.

Musela jsem mu dokazovat svou lásku tím, že mu porodím syna. Přestože jsme se o to snažili pravidelně, nikdy jsem neotěhotněla. Zdraví jsem měla v pořádku, navštívili jsme spoustu lékařů a nikdo nic nenašel.

Už jsem to vzdala, ale jedno ráno mi bylo špatně. Adam odešel do práce brzy a měl špatnou náladu. Čekal mě úklid.

Zvykla jsem si dělat test, i když jsem neměla žádné naděje. Tentokrát jsem ale uviděla ty dva vzácné čárky! Byla jsem štěstím bez sebe, nevěděla jsem, co mám dělat. Moje miminko bude nejšťastnější! napadlo mě. Hned jsem se začala oblékat, abych udělala Adama šťastným.

Nevolala jsem mámě, nejdřív jsem musela říct Adamovi! Za pět minut jsem seděla v taxi a jela do práce. Měl už dávno být v kanceláři. Chtěla jsem poprosit sekretářku, aby mě nehlásila, a překvapit ho. Ale ta dívka neseděla na svém místě.

Nikoho jsem v kanceláři nepotkala a vyšla jsem přímo do Adamovy pracovny. Otevřela jsem dveře a šok! Na jeho stole seděla polonahá sekretářka, zatímco Adam byl zaneprázdněný s ní.

Promiňte, že ruším! řekla jsem a rychle utekla pryč. Chytla jsem taxi a jela k rodičům. V srdci jsem měla strach, že mě ani oni nepochopí.

Moje mamka plakala radostí, že jsem konečně těhotná, jenže teď už to dítě Adam nepotřebuje. Táta byl velmi rozhněvaný.

Kdyby Adam tvrdil, že si vymýšlím, neměla bych žádné důkazy. Nemůžu podat žádost o rozvod bez nich. Je to jakási past. Snažím se zůstat klidná, abych neublížila miminku. Ale co mě a jeho teď čeká?

Rada redaktora.

Přísnost manžela nemusí vždy znamenat potíže v rodině. Poradit v takové situaci není snadné. Když jsou rodinné tradice založeny na víře, je pro mladé těžké žít podle sebe. V tomto příběhu se dívka stala opravdovou rukojmí. Nikdo neví, jak se události dál vyvinou. Ale ona není viníkem ničeho a nikoho. To je důležité si pamatovat. Hlavní je nevzdávat se a neztratit naději na lepší!

Zažili jste něco podobného? Možná máte zkušenost a víte, jak naší hrdince poradit? Podělte se o svůj názor v komentáříchMamka mě objala a šeptala, že s námi už Adam nic nezmůže. Jsme tu s tebou, slíbila a táta zlostně odcházel volat právníkovi. Poprvé jsem cítila, že nejsem sama, že dokážu začít znovu tentokrát pro sebe, pro miminko a pro život, který jsem si vždycky tajně přála. Najednou jsem byla svobodná. Doma se rozhostil klid, mamka mi vařila čaj a v okně svítilo slunce.

Na mobilu se rozzářila zpráva od kamarádky: Měla by ses dát dohromady, svět čeká. Uvědomila jsem si, že až se miminko narodí, bude nás dvou víc, a že budeme silnější, než si Adam kdy dokázal představit. Strach ustoupil naději. Okamžik, kdy jsem překročila práh rodičovského domu, byl začátkem nové kapitoly, kde už nikdo kromě mě nerozhoduje o mém štěstí.

A tak jsem se v objetí rodiny minutu po minutě loučila s minulostí. Miminko ve mně bylo malou, ale neporazitelnou jiskrou nového života. Stačilo si dovolit uvěřit v sebe, v budoucnost, v to, že i nejtemnější noci mohou zrodit krásné ráno.

Rate article
DoN
Zjistila jsem, že jsem těhotná, a spěchala jsem udělat manželovi radost. Otevřela jsem dveře své kanceláře, a tam byl…