Můj bratr je o šest let starší než já. Před třemi lety se oženil a rozhodl se, že bude bydlet v bytě své manželky místo toho, aby zůstal s našimi rodiči. Vzhledem k vysokému nájmu v Praze to byla pro ně tehdy ta nejrozumnější varianta. Já už jsem byl ženatý šest let a mám dvě děti syna, kterému je šest, a dceru, které jsou čtyři roky. Moje žena pochází přímo z Prahy, a proto jsme se usadili právě tady. Oba pracujeme, takže jsme si mohli dovolit pořídit na hypotéku malý byt.
Nedávno mi rodiče napsali, že můj bratr s rodinou přijedou na týden a očekávají, že je u sebe ubytuji a postarám se o ně. Bylo mi samozřejmě líto, že je po tak dlouhé době neuvidím v klidu, ale v našem jednopokojovém bytě pro čtyřčlennou rodinu to prostě nebylo možné.
Když jsme se sešli na hlavním nádraží, strávili jsme společně celý den procházkami po Praze. Rodiče mě znovu nabádali, abych bratra, jeho ženu Janu a jejich syna Filipa ubytoval doma, protože nájmy a hotely v hlavním městě jsou drahé. Ale opravdu jsem na to neměl prostor. Během večeře jsem jim navrhl, že jim najdu slušný hotel a že je tam doprovodím, ale bratr se rozčílil a trval na tom, že chtějí přespat u nás.
Zkoušel jsem hledat i jiné možnosti, třeba hostel nebo pronájem přes známé, ale všechny mé návrhy zamítli. Bylo čím dál jasnější, že chtějí zůstat u nás, abychom za ně všechno zaplatili ubytování i stravu. Přesto jsem přesvědčený, že mám právo odmítnout. Pohodlí a životní podmínky mojí ženy a dětí jsou pro mě přednější. Nemůžu jen tak obětovat naše soukromí a komfort, už proto, že jim nic nedlužím. Jsou to mé zásady a stojím si za nimi, i když chápu, jak důležité jsou vazby v rodině.
Press «Like» and get the best posts on Facebook ↓



