Včera jsem dal v práci výpověď, abych zachránil naše manželství. A dnes nevím, jestli jsem nepřišel o obojí. Pracoval jsem v té firmě skoro osm let. Nastoupil jsem krátce po svatbě a dlouho pro mě to místo bylo symbolem jistoty – pravidelný plat, pevná pracovní doba, společné plány do budoucna. Moje žena vždycky věděla, jak je pro mě ta práce důležitá. Dokonce jsme mluvili o tom, že si díky ní koupíme vlastní byt. Nikdy bych si nepomyslel, že právě tohle místo bude i začátkem konce. Žena, se kterou jsem byl nevěrný, přišla do firmy asi před půl rokem. Nejdřív na tom nebylo nic zvláštního. Seděla blízko, ptala se na práci, prosila o radu, protože byla nová. Postupně jsme spolu začali chodit na obědy – nejdřív s kolegy, pak už jen sami dva. Vyprávěla mi o svých partnerských problémech, hádkách, nejistotě. A já jsem ji poslouchal. Pořád častěji. Začal jsem mazat zprávy „pro jistotu“, ztišovat telefon po příchodu domů, říkat, že mám protáhlou poradu. Nevěra se stala jednoho náhodného odpoledne, když jsme z kanceláře odcházeli jako poslední. Nebylo to romantické ani plánované, ale bylo to vědomé. Věděl jsem, že dělám chybu. Večer jsem přišel domů a políbil ženu jako obvykle. Právě tohle mě dnes tíží nejvíc. O pár týdnů později na to žena přišla. Byli jsme v ložnici, když vzala můj telefon hledat číslo a uviděla zprávy, které nebyly normální. Zeptala se mě narovinu. Nevěděl jsem co říct. Mlčela pár minut a pak mě požádala, abych ji řekl všechno. A tak jsem jí to řekl. Spali jsme tu noc každý zvlášť. Následující dny byly doma napjaté. Ptala se na konkrétní věci – kde, kdy, kolikrát, jestli se pořád vídáme. Odpovídal jsem na vše. Jednoho dne mi řekla něco, na co nikdy nezapomenu: „Nevím, jestli ti dokážu odpustit, ale vím, že nemůžu žít s pocitem, že ji každý den vídáš.“ A tehdy přišlo na řadu rozhodnutí o práci. Ultimátum bylo jasné. Řekla mi, že mě nenutí, ale potřebuje se cítit v bezpečí. Dokud budu chodit do té firmy, nedokáže jít dál. Postavila mě před volbu: buď odejdu, nebo se smířím s tím, že odejde ona. Nekřičela. Neplakala. O to to bylo těžší. Propočítal jsem bezesné noci, výdaje, úspory, dluhy, splátky. Věděl jsem, že výpověď znamená okamžitou ztrátu příjmu. Ale věděl jsem i to, že když neodejdu, manželství nejspíš skončí. Včera jsem promluvil se šéfem, podal výpověď a odcházel z firmy se zvláštním pocitem – směs úlevy a strachu. Doma jsem to ženě řekl. Myslel jsem, že se jí uleví. Řekla, že si toho váží, ale neznamená to, že je vše v pořádku. Že ještě neví, jestli mi někdy dokáže znovu věřit. Potřebuje čas. Nic mi neslíbila. Dnes jsem bez práce a manželství máme na „pauze“. Nevím, jestli jsem jen přišel o práci… nebo jestli teď ztrácím i ženu.

Včera jsem dal výpověď v práci, abych zkusil zachránit své manželství. Dnes už ale nevím, jestli jsem tím nepřišel úplně o všechno.

V té firmě jsem byl skoro osm let. Nastoupil jsem tam krátce po svatbě a dlouho pro mě tahle práce znamenala jistotu pravidelný plat, jasný rozvrh, představa budoucnosti. Moje žena vždycky věděla, jak moc je pro mě to místo důležité. Dokonce jsme plánovali, že si z peněz, co jsme díky tomu ušetřili, pořídíme vlastní byt v Praze. Nikdy bych si nepomyslel, že právě ta práce bude důvodem chyby, která nás přivede až sem.

Ta žena, se kterou jsem manželce byl nevěrný, nastoupila do firmy asi před půl rokem. Nejprve to bylo docela normální seděla poblíž, občas se na něco zeptala, chtěla poradit, protože byla nováček. Postupně jsme spolu začali chodit na oběd nejdřív ještě s dalšími kolegy, pak už jen sami spolu. Svěřovala se mi se svými partnerskými problémy a hádkami, s nejistotou. Naslouchal jsem jí víc a víc. Začal jsem ze strachu před prozrazením mazat zprávy, doma jsem tiše vypínal mobil a vymlouval se, že mám porady, které se protáhly.

K té nevěře došlo jednou neplánovaně, když jsme odcházeli pozdě z kanceláře. Nic romantického, nebylo to připravené, ale oba jsme věděli, co děláme. Věděl jsem, že je to špatně. Domů jsem večer přišel jako každý jiný den a políbil moji Janu na přivítanou. Teď mě to tíží asi nejvíc.

Manželka na to přišla až za několik týdnů. Byli jsme v ložnici, když si vzala můj telefon, aby někomu zavolala, a narazila na zprávy, které nebyly obyčejné. Zeptala se přímo. Nevěděl jsem, co říct. Chvíli bylo ticho, pak mě požádala, ať jí řeknu všechno do detailů. Řekl jsem jí úplně vše. Tu noc jsme spali každý zvlášť.

Doma pak bylo napětí. Začala se mě vyptávat kde, kdy, kolikrát, jestli se ještě vídáme. Odpověděl jsem na všechno. Jednou mi pověděla větu, na kterou nikdy nezapomenu:
Nevím, jestli ti vůbec dokážu odpustit, ale jisté je, že nemůžu žít s tím, že ji denně potkáváš.

Tam začalo téma práce.

Ultimátum bylo jasné. Jana mi řekla, že mě nenutí, ale že musí mít pocit jistoty. Dokud budu dál chodit do té kanceláře, nebude se moct hnout z místa. Dala mi na výběr buď skončím ve firmě, nebo ona odejde. Nekřičela, neplakala. A to na tom bylo to nejtěžší.

Nespal jsem celé noci, počítal výdaje, úspory i dluhy. Věděl jsem, že když dám výpověď, budu okamžitě bez příjmů. Ale bylo mi jasné, že když to neudělám, náš vztah skončí. Včera jsem zašel za šéfem, oznámil mu odchod a opustil firmu s podivnou směsí úlevy a strachu.

Doma jsem Janě řekl, co jsem udělal. Doufal jsem, že jí to uleví. Řekla mi, že si toho váží, ale že to nezmění vše hned. Že neví, jestli mi někdy zvládne znovu důvěřovat. Že potřebuje čas. Nic mi neslíbila.

A tak jsem dnes bez práce a s manželstvím v nedořešeném stavu.
Nevím, jestli jsem přišel jen o zaměstnání
anebo jestli přicházím i o svoji ženu.

Rate article
DoN
Včera jsem dal v práci výpověď, abych zachránil naše manželství. A dnes nevím, jestli jsem nepřišel o obojí. Pracoval jsem v té firmě skoro osm let. Nastoupil jsem krátce po svatbě a dlouho pro mě to místo bylo symbolem jistoty – pravidelný plat, pevná pracovní doba, společné plány do budoucna. Moje žena vždycky věděla, jak je pro mě ta práce důležitá. Dokonce jsme mluvili o tom, že si díky ní koupíme vlastní byt. Nikdy bych si nepomyslel, že právě tohle místo bude i začátkem konce. Žena, se kterou jsem byl nevěrný, přišla do firmy asi před půl rokem. Nejdřív na tom nebylo nic zvláštního. Seděla blízko, ptala se na práci, prosila o radu, protože byla nová. Postupně jsme spolu začali chodit na obědy – nejdřív s kolegy, pak už jen sami dva. Vyprávěla mi o svých partnerských problémech, hádkách, nejistotě. A já jsem ji poslouchal. Pořád častěji. Začal jsem mazat zprávy „pro jistotu“, ztišovat telefon po příchodu domů, říkat, že mám protáhlou poradu. Nevěra se stala jednoho náhodného odpoledne, když jsme z kanceláře odcházeli jako poslední. Nebylo to romantické ani plánované, ale bylo to vědomé. Věděl jsem, že dělám chybu. Večer jsem přišel domů a políbil ženu jako obvykle. Právě tohle mě dnes tíží nejvíc. O pár týdnů později na to žena přišla. Byli jsme v ložnici, když vzala můj telefon hledat číslo a uviděla zprávy, které nebyly normální. Zeptala se mě narovinu. Nevěděl jsem co říct. Mlčela pár minut a pak mě požádala, abych ji řekl všechno. A tak jsem jí to řekl. Spali jsme tu noc každý zvlášť. Následující dny byly doma napjaté. Ptala se na konkrétní věci – kde, kdy, kolikrát, jestli se pořád vídáme. Odpovídal jsem na vše. Jednoho dne mi řekla něco, na co nikdy nezapomenu: „Nevím, jestli ti dokážu odpustit, ale vím, že nemůžu žít s pocitem, že ji každý den vídáš.“ A tehdy přišlo na řadu rozhodnutí o práci. Ultimátum bylo jasné. Řekla mi, že mě nenutí, ale potřebuje se cítit v bezpečí. Dokud budu chodit do té firmy, nedokáže jít dál. Postavila mě před volbu: buď odejdu, nebo se smířím s tím, že odejde ona. Nekřičela. Neplakala. O to to bylo těžší. Propočítal jsem bezesné noci, výdaje, úspory, dluhy, splátky. Věděl jsem, že výpověď znamená okamžitou ztrátu příjmu. Ale věděl jsem i to, že když neodejdu, manželství nejspíš skončí. Včera jsem promluvil se šéfem, podal výpověď a odcházel z firmy se zvláštním pocitem – směs úlevy a strachu. Doma jsem to ženě řekl. Myslel jsem, že se jí uleví. Řekla, že si toho váží, ale neznamená to, že je vše v pořádku. Že ještě neví, jestli mi někdy dokáže znovu věřit. Potřebuje čas. Nic mi neslíbila. Dnes jsem bez práce a manželství máme na „pauze“. Nevím, jestli jsem jen přišel o práci… nebo jestli teď ztrácím i ženu.