Starám se o dědečka mého manžela už deset let. V té době bydlíme s dětmi a dědou v pronajatém bytě v Praze. Manželova sestra, Alžběta, žije v bytě, který patří dědovi. Nikdo z rodiny ho nechtěl ani tchyně, ani vnoučata. Můj život vůbec nešel podle plánů nikdy jsem nedokončila vysokou školu, brzy jsem otěhotněla a nikdy jsem si nevybudovala kariéru.
Každý můj den je stejný: balancuji mezi péčí o dědu a výchovou dětí.
Můj muž nemá rád neustálý stres doma a často mizí z domu. Jiné ženy o něj ale nemají zájem má děti a žádný byt, takže se vždycky vrací ke mně. Odpustila jsem mu, i když už jsem k němu necítila žádnou lásku. Všechno jen proto, aby mi dával peníze na děti a pro dědu. Alžběta k nám chodí jen vzácně a to vždy z jednoho důvodu: chce po dědovi důchod, nebo si stěžuje na své finance. I když jí nemůžu říct, že by žila v bídě. Nájem neplatí, takže si můžou dovolit i dovolenou u moře.
Před pěti lety mi děda odkázal byt:
Stala ses mi dražší než kdokoli z rodiny. Můj vnuk je budižkničemu, dá byt matce nebo sestře. Ať v něm bydlí tvoje děti, moje pravnoučata. Je to odměna za tvou starostlivost. Aby sis nikdy neříkala, že kvůli mně jsi měla těžký život.
Nikdo z rodiny to nevěděl. Jakmile se ale dědovi začalo horšit zdraví, začaly ho navštěvovat i jeho dcera s vnučkou. Už tušily, kam všechno spěje, a najednou projevily péči. Ale děda nebyl žádný hlupák, věděl, proč to dělají.
Po jeho smrti se dědictví rozdělilo okamžitě. Tchyně a Alžběta přiměly mého muže, aby se bytu vzdal, protože v něm žila Alžběta. Souhlasil, jenže nikdo kromě mě nevěděl o závěti.
Druhý den začal můj muž balit věci a oznámil mi, že má jinou ženu, a u mě zůstal jen proto, abych se starala o dědu. Odešel, a já pocítila neskutečnou úlevu, jako by mi někdo vzal obrovský kámen ze srdce. Když se rodina o závěti dozvěděla, rozpoutala se skutečná bouře i s výhrůžkami.
Poslyš, nikdy ten byt nedostaneš! Nevím, jak ses o dědu starala, jak jsi ho přiměla, aby ti něco odkázal, ale nikdy to nedovolíme. Jsi obyčejná podvodnice a dokážeme to u soudu.
Víš, co jsem si uvědomila? Že vás všechny můžu poslat do háje. Takže: zmizte odsud!
Jejich slova se mě vůbec nedotkla. Věřím, že mě čeká normální život mám teď práci, děti i já máme vlastní bydlení, a hlavně už s tou rodinou nemáme nic společného.
Co bys udělala na místě této ženy?
Press «Like» and get the best posts on Facebook ↓



