Nejbolestivější věc, která mě v roce 2025 potkala, bylo zjištění, že mi manžel zahýbá… a že můj bratr, bratranec i otec to celou dobu věděli. Byli jsme manželé jedenáct let. Žena, se kterou měl můj manžel poměr, pracovala jako sekretářka ve firmě, kde pracuje i můj bratr. Jejich vztah začal poté, co je bratr seznámil – nebyla to náhoda. Potkávali se na pracovišti, schůzkách, firemních akcích i rodinných oslavách, kterých se můj manžel účastnil. I můj bratranec je vídal na stejných akcích. Všichni se znali a často vídali. Můj manžel se mnou měsíce žil, jako by se nic nedělo. Já chodila na rodinné oslavy, komunikovala s bratrem, bratrancem a tátou, aniž bych měla ponětí, že všichni tři vědí o manželově nevěře. Nikdo mě nevaroval. Nikdo mi nic neřekl. Nikdo se mě ani nepokusil připravit na to, co se děje za mými zády. Když jsem o nevěře zjistila v říjnu, nejdřív jsem konfrontovala manžela a ten vztah potvrdil. Potom jsem se zeptala bratra – přiznal, že věděl několik měsíců, ale „mezi chlapy se takové věci neprobírají“. To samé mi přiznal i bratranec i táta – také věděli a mlčeli, každý měl své „důvody“. Poté jsem se odstěhovala a dům je nyní na prodej. Nebyly žádné veřejné hádky ani scény – nenechala jsem se ponížit kvůli nikomu. Dotyčná žena dál pracuje u mého bratra. Bratr, bratranec i otec zůstali s mým ex-manželem v běžném vztahu. Na Vánoce a Silvestr mě maminka zvala, kde byla celá rodina. Odmítla jsem, protože nemohu být u jednoho stolu s lidmi, kteří věděli a mlčeli. Slavnost měli beze mě. Od října jsem s nimi nepromluvila a nemyslím si, že jim dokážu odpustit.

Nejbolestivější věc, která mě v roce 2025 potkala, bylo zjištění, že mi manžel byl nevěrný… a že můj bratr, bratranec i táta to celou dobu věděli.

Byli jsme spolu v manželství jedenáct let. Žena, se kterou měl manžel poměr, pracovala jako asistentka ve firmě, kde pracuje i můj bratr Jakub. Všechno začalo tím, že je bratr navzájem představil. Nebyla to žádná náhoda. Potkávali se na různých pracovních akcích, schůzkách i firemních večírcích, kam manžel chodíval. I můj bratranec Tomáš je vídal na těchto událostech. Všichni se znali a často spolu trávili čas.

Manžel se mnou žil další měsíce úplně stejně jako dřív, jako by se nic nedělo. Chodila jsem na rodinné oslavy a návštěvy, v klidu jsem si povídala s bratrem, bratrancem i tátou, aniž bych tušila, že všichni tři vědí, co se mi děje za zády. Nikdo mě nevaroval, nikdo mi nic neřekl, nikdo mě ani nenaznačil, co se děje.

Když jsem se o nevěře dozvěděla v říjnu, nejprve jsem si to šla vyříkat s manželem. Otevřeně přiznal, že má vztah. Potom jsem zašla za bratrem, zeptala jsem se ho narovinu, jestli to věděl. Přikývl a dodal, že o tom ví už pár měsíců. Když jsem se ho zeptala, proč mi nic neřekl, dostalo se mi odpovědi, že to není jeho věc, že tohle jsou záležitosti mezi manželi a že prý chlapi takové věci mezi sebou neprobírají.

Stejný rozhovor následoval s bratrancem. Taky přiznal, že to ví a že si toho všiml díky jasnému chování, zprávám i náznakům. Když jsem se ho zeptala, proč mlčel, řekl, že si nechtěl zkomplikovat život a nemá prý právo mluvit do cizích vztahů.

Nakonec jsem se zeptala táty. Také on přiznal, že to věděl už dlouho. Na otázku, proč mlčel, mi řekl, že nestojí o konflikty, že takové věci si musí vyřešit manželé mezi sebou a že se nechce míchat. Ve výsledku mi všichni tři řekli úplně totéž.

Následovalo mé odstěhování z bytu, který je teď na prodej. Nebyly žádné veřejné hádky ani scény nechci se před nikým ponižovat. Ta žena dál pracuje s mým bratrem ve stejné firmě. Bratr, bratranec i táta si s manželem zachovali normální vztahy.

Na Vánoce a Silvestra mě maminka pozvala, že u nich budou i bratr s rodinou, bratranec i táta. Řekla jsem jí, že tam nemůžu jít. Nevydržela bych sedět u jednoho stolu s lidmi, kteří všechno věděli a rozhodli se mlčet. Oslavu si užili beze mě.

Od října jsem se s žádným z těch tří neviděla ani jsme si nepsali. Nemyslím, že jim někdy budu schopná odpustit.

Dnes vím, že nejtěžší není zrada od partnera, ale mlčení těch, od kterých bych čekala oporu. A do vlastního života jsem si vzala ponaučení: mlčet znamená být spoluviníkem. Proto už nikdy nebudu dělat, že se mě bolavé věci v životě druhých netýkají nezájem a strach mlčet jen dávají prostor dalším ranám. Opravdová rodina se totiž pozná právě ve chvílích, kdy stojí po vašem boku, nejen když je všechno snadné.

Rate article
DoN
Nejbolestivější věc, která mě v roce 2025 potkala, bylo zjištění, že mi manžel zahýbá… a že můj bratr, bratranec i otec to celou dobu věděli. Byli jsme manželé jedenáct let. Žena, se kterou měl můj manžel poměr, pracovala jako sekretářka ve firmě, kde pracuje i můj bratr. Jejich vztah začal poté, co je bratr seznámil – nebyla to náhoda. Potkávali se na pracovišti, schůzkách, firemních akcích i rodinných oslavách, kterých se můj manžel účastnil. I můj bratranec je vídal na stejných akcích. Všichni se znali a často vídali. Můj manžel se mnou měsíce žil, jako by se nic nedělo. Já chodila na rodinné oslavy, komunikovala s bratrem, bratrancem a tátou, aniž bych měla ponětí, že všichni tři vědí o manželově nevěře. Nikdo mě nevaroval. Nikdo mi nic neřekl. Nikdo se mě ani nepokusil připravit na to, co se děje za mými zády. Když jsem o nevěře zjistila v říjnu, nejdřív jsem konfrontovala manžela a ten vztah potvrdil. Potom jsem se zeptala bratra – přiznal, že věděl několik měsíců, ale „mezi chlapy se takové věci neprobírají“. To samé mi přiznal i bratranec i táta – také věděli a mlčeli, každý měl své „důvody“. Poté jsem se odstěhovala a dům je nyní na prodej. Nebyly žádné veřejné hádky ani scény – nenechala jsem se ponížit kvůli nikomu. Dotyčná žena dál pracuje u mého bratra. Bratr, bratranec i otec zůstali s mým ex-manželem v běžném vztahu. Na Vánoce a Silvestr mě maminka zvala, kde byla celá rodina. Odmítla jsem, protože nemohu být u jednoho stolu s lidmi, kteří věděli a mlčeli. Slavnost měli beze mě. Od října jsem s nimi nepromluvila a nemyslím si, že jim dokážu odpustit.