Drahý deníčku,
Můj partner je stále ženatý se svou ženou a má dceru.
S manželem jsme spolu už přes sedm let a máme šestiletého syna Matěje, kterého milujeme nade vše. Manžel s ním tráví hodně času často spolu chodí do autoservisu nebo vyrážejí na výlety, což mě vždy zahřeje u srdíčka. Umí být velmi pozorný někdy mi jen tak bez příčiny přinese kytici tulipánů, jindy naplánuje hezký večer v Praze v restauraci u řeky. Žijeme vlastně docela obyčejný, spokojený život. Jsme šťastná rodina.
Před pár měsíci jsme si díky menší půjčce od rodičů pořídili první byt v Brně. Jsem na něj moc pyšná ráda dělám domov útulným místem, kde je uklizeno a voní bábovka z trouby. Pracuji načerno jako kadeřnice a kosmetička, ale vydělám dost na to, abychom žili pohodlně. V hlavě mám spoustu plánů, jak byt ještě vylepšit, a ráda bych je jednou zrealizovala všechny.
Mám hodně soukromých zákaznic, vedle práce v malém salónu. Můj muž má také dobře placené zaměstnání. Neutrácíme zbytečně, ale když si dáme za cíl něco koupit nebo pojedeme na dovolenou k moři, umíme na to našetřit. O chalupě na vesnici jsme snili dlouho, ale rozhodli jsme se ještě chvíli počkat.
Jsem spokojená se svým životem i vztahem. Poznali jsme se později, ale vždy říkám, že na takového muže se vyplatilo čekat.
Můj partner má u nás i v rodině velmi dobré vztahy se svou dcerou Aničkou finančně ji podporuje a udržuje kontakt se svou tchyní a tchánem, protože Anička žije převážně u nich. Čím prošla jeho žena a kde je, mě nikdy moc nezajímalo.
Nesnažila jsem se ho nikdy vracet do staré rodiny byl volný, žil sám. Ale poslední dobou mě stále víc trápí, že se s ní ještě oficiálně nerozvedl. V práci, když se mě kolegyně ptají, kdy se budeme brát, jen s úsměvem odpovídám, že “svatbu jsme odložili”. Je nám spolu dobře, svatba je pro mě jen úřední akt.
Maminka mi nedávno radila, ať mu dám nůž na krk a požádám o ruku že pokud to spolu myslíme vážně, měl by mě brzo požádat. Podle ní je divné, že je stále v manželském svazku s tou druhou, že ona má všechny výhody a já jen povinnosti. I když jsme se právě přestěhovali do nového bytu, papírově patří pořád jí. Jak se vlastně tomuhle manželskému trojúhelníku v češtině říká?




