Je mi devětadvacet let. Možná jsem ta nejnaivnější žena pod sluncem, protože donedávna jsem si myslela, že naše rodina je naprosto v pohodě. No, spletla jsem se Můj manžel se ukázal být zrádcem a sobcem. Pořád nemůžu uvěřit, že mi to udělal.
Znali jsme se přes deset let, z toho šest let v manželství. Jmenuje se Radek, byl vždycky až přehnaně starostlivý, pečoval o nás a zabezpečoval mě i děti. Máme dvě děti: syna a dceru. Díky mé pomoci rozjel Radek podnikání, které nám přinášelo slušný zisk v českých korunách.
Já dělala asistentku prodeje, a nedávno jsem rozjela vlastní e-shop s oblečením. Takže když je dcera ve školce a syn spí, makám a vydělávám.
Moje váha se vždycky motala kolem čtyřiapadesáti kilo. Po druhém porodu jsem nabrala dvacet kilo. Naivně jsem doufala, že pobíhání za dvěma dětmi mě vrátí do džínsů z mládí. Ale nebylo to tak jednoduché, jak se říká o nedělním knedlíku. Rozhodla jsem se tedy zamakat: jedla jsem zdravě, cvičila jsem, pila jsem tolik vody, že by se vešla do Orlíku, na pečivo jsem se jen smutně dívala. Jenže ručička na váze si dělala, co chtěla, a mně to neskutečně žralo. Začala jsem mít komplexy jak Libuše obrazy.
Po druhém prckovi jsem se přestala sama sobě líbit. Už jsem se necítila žensky ani trochu. A Radek se začal měnit přímo přede mnou. Už mě neobjímal a nepusinkoval. Ani nemluvím o těch… věcech. Zapomněla jsem, kdy jsme spolu naposledy mluvili o něčem jiném než “kdo dneska koupí mlíko”. Všechno bylo jen kolem pračky, školky a rozpočtu.
Jasně, před porodem jsem se cítila sebevědomě a šik. Teď se nedokážu podívat do zrcadla bez toho, abych si nevzpomněla na Éru tuniky a legín. Uvědomuju si, že naše manželství šlo kvůli tomu do kopru. Tak jsem si řekla, že s tím něco udělám.
Jednoho dne jsem se rozhodla Radkovi udělat radost a přinesla mu do práce oběd. Stála jsem přede dveřmi jeho kanceláře, když jsem slyšela:
Miláčku, neboj se, po práci přijdu za tebou. Říkal jsem ženě, že mám práce nad hlavu. Ta ani neví, že existuješ!
Do kanceláře jsem nevlezla, otočila jsem se na podpatku a zmizela rychleji než Češi v pátek z práce.
Fakt mi nedochází, že jsem přibrala, protože jsem mu dala dvě krásné děti? On není žádný Mirek Dušín, sám má pneumatiky k nezaplacení. Začala jsem přemýšlet, jestli mě považuje za úplného troubu.
Nedokázala jsem Radkovi říct, že jsem všechno slyšela. Co teď? Podat žádost o rozvod? A co děti, budou bez táty? Nebo dělat, jako že se nic nestalo? Asi bych to dlouho nevydržela.
Rozhodla jsem se prozatím starat se hlavně o sebe. Přihlásila jsem se do fitka. Nejdřív Radkovi ukážu, o co přišel, a potom… kdo ví? Hlavní je, abych se zase mohla podívat do zrcadla a usmát se na tu, co zbyla.
Press «Like» and get the best posts on Facebook ↓



